o hodowli/about us

o hodowli/about us o hodowli/about us

 

Witamy Państwa na stronie naszej hodowli.

Koty Rosyjskie Niebieskie to nasza ogromna pasja, to nasza miłość.

Kaspi Ojos Del Salado- nasz pierwszy Kocurek Rosyjski Niebieski wniósł ze sobą ogrom szczęścia do naszego domu i zaczął spełniać po kolei nasze marzenia. Jest wspaniałym kochającym Kocurkiem, uwielbia podróżować i rozmawiać  z nami, i sprawia, że moment porannej pobudki jest przecudowny, bo przecież nie ma piękniejszego budzika niż mruczący, tulący się do szyi kot.

Gdy Kaspi pojawił się w domu, już nawet nie zastanawialiśmy się czy kocia rodzinka będzie się powiększać, tylko ewentualnie kiedy… I tak po roku do Kocurka dołączyły dwie RUS koteczki – Frida i Franczeska, które wraz z Kocurkiem stworzyły naszą hodowlę.

Trzy RUS koty to trzy razy więcej Szczęścia w domu, aż trudno uwierzyć ale od momentu przyjęcia pod dach RUS Kocurka nasze marzenia zaczęły się spełniać, życie stało się piękne w towarzystwie naszych Niebieskich Przyjaciół.

Z biegiem czasu Trzy RUS koty okazały się nie dość licznym jak dla nas gronem przyjaciół,  w 2008 roku dołączyła do nas Ea Abadan *pl-Warszawianka, niestety nie dane jej było zostać mamuśką gdyż z powodów zdrowotnych musiała być wysterylizowana. Ea jest kotką, która jest przykładem wspaniałej lelochowatej kotki kastratki. Uwielbia spać z nami w łóżku i jest najlepszą koleżanką Kaspiego. Niepocieszeni faktem , że nie będziemy mieli jej potomków zamówiliśmy koteczkę, po jej siostrze Ebi. W ten sposób przyjęliśmy w 2010 do naszego domu piątego kociaka-Koteczkę Zoe.

Zoe wraz z jej cioteczką Eą zmieniła zupełnie nasze zdanie na temat kotek, wcześniej uważaliśmy, że to kocurki są bardziej miziaste, jednak te dwie dziewczyny  udowodniły nam , że również koteczki potrafią być bardzo przytulane i wylewne w uczuciach. Zoe jest nasza przytulanką, która jest najlepszym lekarstwem na każdy ból bądź stres, zawsze wyczuje gdy jest coś nie tak i łagodzi wszystko co złe swoim pięknym mruczeniem.

Wiele lat marzyliśmy by wprowadzić troszkę nowości do Rosyjsko Niebieskiej części Polskiej Felinologii i udało nam się to w 2011 roku! Nabyliśmy nowego kocurka z Danii – Dirty Jesse Malevitch*Dk – to kocurek linii Amerykańsko – Japońskiej, takiej, jaka nam się najbardziej podoba.
Kocurek wygląda trochę inaczej niż nasze pozostałe koty, jest szczuplejszy, wyższy i ma większe na bok ustawione uszy ale charakter pozostaje bez zmian, typowy Rosyjsko-Niebieski Towarzysz-pieszczoch!

Po wielu miesiącach oczekiwań w październiku 2012 nasza koteczka Zoe urodziła nam nasze upragnione maleństwo Silver Princess zwaną w domu Sushi, dumnym ojcem został Jesse. Koteczka jest mieszanką dwóch standardów – klasycznego i nowoczesnego(japońsko-amerykańskiego).
Sushi jest piękną koteczką z niesamowicie jedwabistą sierścią, pięknymi oczkami i wspaniałym towarzyskim charakterem.

Początek roku 2013 niestety nie miał dla nas litości, straciliśmy jedną z naszych koteczek, ukochaną Franię, która odeszła za tęczowy most wskutek powikłań po cesarce. Ciężko pogodzić się nam  wciąż z tak wielką tragedią. Frania jednak zawsze zostanie w naszych sercach, nie zapomnimy o niej nigdy-tym bardziej że mamy obok siebie jej siostrę Fridkę,która wciąż przypomina nam, że one były dwie Niebieskie Ślicznotki a nie jedna . Frania była cudowną koteczką pełną uczucia do nas a jeszcze lepszą matką do wszystkich swoich dzieci, które dała nam, i które przynoszą teraz radość w rodzinach nie tylko w Polsce ale także w Europie np. we Francji, gdzie mieszka jej wspaniały synek Gucci.
…Franiu na zawsze pozostaniesz w  naszych sercach…..!

Koty Rosyjskie Niebieskie są jak narkotyk, nawet nie wiemy kiedy nasza kocia rodzina się tak powiększyła….
Whiskey Gilraen*pl,  która urodziła się w naszej hodowli to połączenie piękna i gracji, musiała zostać z nami, mój mąż się w niej zakochał.Musiała zostać!

Kolejnym członkiem naszej rodziny została włoszka ze słonecznej Toskani -Fiffina ( Wonderful Life Blueudemonia’s IT ) , niesamowita kotka z gadatliwa z południowym temperamentem.

Po naszej Księżniczce Sushi i Kaspim, zostawiliśmy sobie jej córkę Sashkę ( Agari Sashimi Gilraen*pl), zapragnęliśmy więcej księżniczek takich jak Sushi.

Naszej koleżance z Poznania, której oddaliśmy przepiękną kotke Vivę Gilraen*pl , tak zazdrościliśmy , ze postanowiliśmy sobie stworzyć sobie tez taką piękność…i tak to o Fridzie i Jesse’m urodziła się nasz piękność, księżniczka, oh i ah 😉 Carrera Gilraen*pl…. jej niesamowita gracja, piękność i elegancja zachwyca wszystkich…domowników gości i sędziów na wystawach, kotka bardzo szybko osiągnęła tytuł Championa, pozostawiając bezlitośnie w tyle wystawowe koleżanki.

Pierwszy miot Fiffiny i Jessego okazał się tak niesamowity, że z tego miotu została z nami Elżbieta ( Elisabeth Gilraen*pl ) , z racji imienia musiała, wiadomo….Elżbieta jest , jak to  Elżbiety … ;)piękna , przesłodka, skromna i niesamowicie uparta 😉 to zdecydowanie odzwierciedlenie mojej ludzkiej duszy!
Miot E…zawładnął nie tylko naszymi sercami, jeden z kociaków -Enzo, podbił serca Ameryki, mieszkając w słonecznym Miami. Cieszymy się bardzo , iż nasza pasja niesie radość , już możemy z czystym sercem powiedzieć- na całym świecie!

Jako hodowcy z dziesięcioletnim doświadczeniem kontynuujemy inwestycje w nowe linie, nie spoczywamy na laurach, dążymy do tworzenia pięknych i przede wszystkim zdrowych kotów Rosyjskich Niebieskich!
Spełnieniem naszych hodowlanych marzeń został Skipper ( Samovar Something Special*USA) , który w 2015 roku przyleciał do nas z Chicago z jednej z najlepszych ( o ile nie najlepszej ) światowej hodowli. Hodowla Samovar ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie, niesamowicie piękne, mocne i zdrowe koty….a linie Samovar , znajdują się w rodowodach jednych z najstarszych utytułowanych RUSków na całym świecie!

Dążąc do własnej lini w rodowodzie po Sashy i Skipperze została u nas przewspaniała kotka Lambada, zwinna , tańcząca i śpiewająca, bardzo przypominająca nam jej babcię Sushi. Lambadę wyróżniają niesamowicie ciemne zielone oczy.

Z zachwytu nad pięknem naszej Elżbiety pozostała u nas jej młodsza siostra Malibu oraz młodszy brat Miami. Rodzeństwo z charakterem lekko włoskim ale polską duszą.  Miami i Malibu cechuje baaardzo jasno srebrny kolor sierści i lazurowe oczy.

Nowy przychówek częściowo oznacza starzejącą się już część naszej kociej rodziny.

Fridka jest już naszą domową Babcią -kastratką.

W wieku prawie trzynastu lat straciliśmy naszego pierworodnego syna-założyciela Hodowli -Kaspiego. Każdy kto stracił kogoś bliskiego wie jaki temu ból towarzyszy. Kaspi zawsze będziesz w naszym sercu!

Nasze Koty traktujemy jak członków rodziny, są dla nas bardzo ważne i bardzo przez nas kochane – nie wyobrażamy sobie życia bez naszych niebieskich pupili.Każda strata naszego Niebieskiego Dziecka boli, żaden nowy członek naszej rodziny nie zastąpi tego straconego, może ewentualnie, pomóc w osuszaniu łez.

Coraz częściej od Państwa , którzy nas wybierają , na pytanie dlaczego nas wybrali, słyszymy „bo jesteście inni”…. my po prostu kochamy nasze dzieci, nasze RUS szczęścia i mimo zwątpienia czy damy radę mimo trudów i utraty naszych podopiecznych kontynuować, postanowiliśmy nie zaprzestawać dzielenia się Niebieskim Szczęściem…jesteśmy w naszej rodzinie kocio-ludzkiej, jak stare dobre małżeństwo, na dobre i na złe , w  zdrowiu i w chorobie…wszyscy razem.

Należymy do PZF należącego do światowej organizacji WORLD CAT FEDERATION (WCF)

Opiekę weterynaryjną nad naszymi Kotami i Kociętami sprawuje Doktor Sebastian Słodki.

http://www.sweetwet.com.pl/